سفارش تبلیغ
صبا

نمونه سوال فارسی دوازدهم رشته تجربی و ریاضی - نوبت اول

دانلود نمونه سوال فارسی دوازدهم با جواب رشته تجربی و ریاضی و انسانی
 تو سوالات قلمرو ادبی نمونه سوالات امتحانی فارسی دوازدهم نوبت اول از شما می‌خواهم که استقلال را در موتور زیر بیابید مفهوم آن را بنویسید یا به شما بگم که در هر یک از موارد زیر کنایه را بیابید و مفهوم آن را بنویسید که یک نمره از نمره کل امتحانی فارسی دوازدهم دی ماه شما رو اختصاص می‌دهد حواستو جمع کنی که بهت دارایی ها را به خوبی تشخیص بدید و از پس از سوالات قلمرو ادبی بر بیاید.
در فصل امتحانات هستیم و به خصوص دوازدهمی های عزیز باید توجه ویژه ای داشته باشند چرا که در این بخش نمونه سوال فارسی دوازدهم نوبت اول را برای شما دانش آموزان عزیز قرار داده ایم. سوالات این درس در سه قلمرو زبان ، ادبی و فکری طرح می شوند. بخش قلمرو زبانی شامل 7 نمره ، قلمرو ادبی شامل 5 نمره و قلمرو فکری با 8 نمره بیشترین نمره را دارد. باید توجه کنید که مطالعات شما باید بر پایه این سه بخش باشد زیرا در هر بخش سوالات مخصوص به خود در امتحانات دی ماه مطرح می شود.
برای اینکه به خوبی با شیوه طرح سوال ، بارم بندی و روش مطالعه این درس در ایام امتحانات نوبت اول آشنا شوید چند توصیه خیلی مهم برای شما آماده کرده ایم.
توصیه های مطالعاتی امتحان نوبت اول فارسی دوازدهم

توصیه اول : قلمرو زبان شامل سه بخش معنی واژه ، املا واژه و دستور می باشد.

توصیه دوم : بخش دستور با 4 نمره بیشتری ارزش را در این قلمرو دارد.

توصیه سوم : قلمرو ادبی شامل دو قسمت معنی آرایه های ادبی و حفظ شعر می باشد.

توصیه چهارم : آرایه های ادبی 3 نمره و حفظ شعر 2 نمره دارند.

توصیه پنجم : ترجمه درست یک جمله دارای لای نفی جنس حتما سوال خواهد داشت.

توصیه ششم : اگر به نمونه سوال عربی دوازدهم نوبت اول نگاه کنید متوجه می شوید که قلمرو فکری شامل سه بخش درک مطلب ، معنی و مفهوم شعر و همچنین نظم می باشد.

توصیه هفتم : سؤال های معنایی و دستوری، حتما در قالب جمله پرسیده می شوند.

توصیه هشتم : در املا واژگان تشدید ارزش املایی ندارد.
در باکس زیر می توانید به راحتی نمونه سوال فارسی دوازدهم نوبت اول را همراه با پاسخنامه تشریحی دانلود کنید. همچنین اگر نیاز به نمونه های بیشتری دارید روی دکمه آخر یعنی ” نمونه سوال امتحانی فارسی دوازدهم دی ماه ” بزنید.
لینک دانلود نمونه سوال نمونه سوال فارس دوازدهم نوبت اول

توضیحات: برای دانلود بر روی مستطیل های زیر کلیک کنید

 مورد اول (دانلود)